free website maker

Bajkowe

fotomontaże - niespodzianki

dla Twojego dziecka

Jak to działa?

Dowiedz się jak możesz skorzystać z naszej oferty...

Jak wybrać zdjęcie?

Wybierz spośród zdjęć Twojego dziecka kilka ujęć o dobrej jakości technicznej oraz takich, na których Twoja pociecha wygląda wg Ciebie najlepiej. Wybrane zdjęcia prześlij do nas zwracając uwagę, żeby podczas przesyłania nie zostały pomniejszone.

Mobirise

Wybierając zdjęcia zwróć uwagę, aby przedstawiały one całą postać dziecka. W innym przypadku zdjęcie będzie sie nadawało do fotomontażu tylko w ograniczonym zakresie. Wpłynie to negatywnie na poziom atrakcyjności gotowego fotomontażu, a być może spowoduje całkowity brak możliwości wykorzystania takiego zdjęcia.

Postać dziecka na wybranym zdjęciu nie może być przysłonięta przez żaden obcy przedmiot, chyba, że w bardzo niewielkim stopniu. Niewielkie przysłonięcie można zrekonstruować, w przypadku dużego jest to bardzo pracochłonne, a często nawet niewykonalne. W takim przypadku zdjęcie nie będzie nadawało się do wykorzystania.

Mobirise
Mobirise

Postać dziecka na zdjęciu musi być głównym motywem kadru zajmującym jego większość, a nie mało istotnym elementem stonowiącym mały ułamek części zdjęcia. Jeśli wydobędziemy postać dziecka z tła, to ta wydobyta postać musi być odpowiednio duża (mieć wystarczającą rozdzielczość, czy mówiąć prościej, dobrą "jakość" techniczną). 

Mobirise

Warto także zwrócić uwagę na oświetlenie postaci. Powinno ono być równomierne, bez głębokich cieni lub bardzo jasno oświetlonych fragmentów. W przeciwnym razie sam rozkład światła na postaci, ograniczy nam swobodę wyboru scenerii, a to może np. spowodować konieczność rezygnacji z ciekawego pomysłu na rzecz mniej ciekawego  (mniej atrakcyjna sceneria, ale pasująca do oświetlenia postaci).

Mobirise

Ilość światła na zdjęciu także jest istotna i musi być odpowiednia. W terminologii fotograficznej nazywa się to "prawidłową ekspozycją" i oznacza to takie naświetlenie zdjęcia, żeby w jego najjaśniejszych, a także najciemniejszych fragmentach, można było rozróżnić szczegóły. Światła nie może być zbyt dużo (zdjęcie prześwietlone lub nawet "przepalone"), ani zbyt mało (zdjęcie niedoświetlone)

Jak ważne jest oświetlenie przy wykonywaniu fotomontażu możesz zobaczyć oglądając studium przypadku, które pokazuje w uproszczeniu jak wygląda praca nad fotomontażem.

Uwzględniając powyższe zasady wybierzesz takie zdjęcia, które pozwolą nam zrobić dla Twojego dziecka piękny fotomontaż, tak jak to miało miejsce w przypadkach zaprezentowanych na poniższych przykładach:

Zobacz również...

Jak zamówić fotomontaż?

Studium przypadku

Galeria fotomontaży

Zobacz nasze inne strony

Marka Bajkowefotki.pl jest własnością firmy Arcom (www.arcom.vxq.pl)

Mobirise

Nasza firmowa strona poświęcona usługom w branży poligraficznej i reklamowej. Strona zawiera naszą ofertę, oraz przykłady wykonanych projektów i zrealizowanych prac.

Mobirise

Strona poświęcona usługom wykonywania panoram sferycznych i spacerów wirtualnych. Strona zawiera naszą ofertę, oraz przykłady wykonanych panoram.

Mobirise

Strona poświęcona informacjom n/t świadczonych przez naszą firmę usług fotograficznych. Informacje przydatne dla osób, które potrzebują fotografię identyfikacyjną (paszport, prawo jazdy, dowód osobisty itp).

Mobirise

Strona poświęcona informacjom n/t paszportów oraz fotografii paszportowej. Dużo informacji przydatnych osobom chcącym ubiegać się o paszport.

Adres

Arcom
ul. Bieszczadzka 1b/119
38-400 Krosno

Dane kontaktowe

tel. 13 49 399 49
tel. 608 436 467